YouTube bude ve výchozím nastavení přehrávat ve standardním rozlišení, aby se usnadnilo omezení šířky pásma

Google

Velká část světové populace se izoluje ve svých domovech, aby pomohla s pandemií koronaviru, a globální internetová připojení začínají pociťovat napětí. V souladu s pokyny Evropské unie a po vzoru několika dalších streamovacích video služeb YouTube ode dneška snižuje výchozí streamování videa na standardní rozlišení.

Je to velký posun pro službu, která dříve prosazovala 1080p nebo lepší u jakéhokoli videa, které bylo nahráno v této kvalitě. Ale vzhledem k tomu, že standardní streamy zabírají zlomek šířky pásma HD, mělo by to být pro poskytovatele internetových služeb, kteří jsou zasaženi miliony zákazníků, kteří streamují najednou, podstatné usnadnění. Na rozdíl od jiných služeb je změna YouTube celosvětová a v tuto chvíli se plánuje, že zůstane na svém místě měsíc.

Může to trvat den nebo dva, než se změna dostane ke všem. Pokud chcete zpět svá HD videa YouTube, je to možnost: stačí kliknout nebo klepnout na tlačítko nastavení a ručně změnit kvalitu na jakékoli dostupné rozlišení.

Uživatelé mohou stále nastavit rozlišení YouTube na HD ručně.

Google a YouTube nejsou zdaleka prvními společnostmi, které zavedly opatření na úsporu šířky pásma. Poté, co manažeři Evropské unie vyzvali k opatřením k omezení explodujícího využívání šířky pásma, servery Netflix, Facebook, Disney+, Amazon a Sony PlayStation snížily své evropské služby, aby pomohly s krizí v šířce pásma. 30 dní – plánovaných, ale provizorních – se v tuto chvíli zdá být standardním obdobím downgradu.

Zdroj: Bloomberg viaEngadget

Leave a Comment