YouTube na iOS a Android testuje okamžité překlady komentářů

YouTube pro Android a iOS nyní testuje okamžité překlady komentářů za předpokladu, že máte tarif Premium.

Odemkněte konverzace s komunitami po celém světě jediným kliknutím!

Vyzkoušejte to ve španělštině, portugalštině, němčině, français, Pусский, 日本語, bahase a více než 100 dalších

Informace→ https://t.co/Fj0AY3GaTs pic.twitter.com/uqWATsvht5

Chcete-li začít, metoda je úplně stejná jako během počátečního zkušebního období pro uživatele Premium. Klepnutím na tlačítko „přeložit“ pod většinou komentářů převedete text do vašeho místního jazyka, ale bude detekován na základě vaší polohy a nedávno sledovaných videí. To by mělo znamenat, že pokud sledujete hodně videí v určitém jazyce, obsah se převede na tento konkrétní text.

Další informace o tom, jak to funguje, se můžete dozvědět na vyhrazených stránkách podpory YouTube pro funkci překladu komentářů. K dispozici je více než 100 jazyků včetně španělštiny, portugalštiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny, mandarínštiny, angličtiny (samozřejmě) a mnoha, mnoha dalších.

Tato možnost je součástí pravidelných experimentů YouTube, které nabízejí předplatitelům Premium příležitost vyzkoušet funkce pravděpodobně před širším zavedením na platformě. Chcete-li skutečně přistupovat k překladu komentářů YouTube nebo k přepínači „Přeložit“ v sekci komentářů k videu, musíte se přihlásit a restartování aplikace by mělo stačit, aby funkce začala správně fungovat (h/t Android policie).

Když je překlad aktivní na vašem zařízení se systémem iOS nebo Android a YouTube zjistí, že je komentář v jiném jazyce, než je jazyk vašeho přednastaveného zařízení/aplikace, zobrazí se pod cizím textem přepínač „Přeložit“ s ikonou Překladače Google. Klepnutím jej převedete do místního jazyka a přepnutí zpět je stejně snadné jako klepnutí na „Zobrazit originál“:

Dostupné do 9. září pouze pro iOS a Android v nejnovější aplikaci YouTube

Jak používat:

Klepněte na tlačítko „Přeložit“ u komentářů napsaných v jazycích, kterým nerozumíte. Vždy můžete přepnout zpět do původního jazyka klepnutím na „Zobrazit originál“.

Nemohu upřímně říci s jistotou, jak dobré jsou tyto překlady komentářů na YouTube, ale občas se zdají trochu mimo mísu – zvláště s ohledem na kontext videa. To znamená, že všichni víme, jak moc mohou být sekce komentářů na YouTube minovým polem bez funkce překladu, takže jsme možná byli ušetřeni některých typicky hrozných reakcí po celá léta. Pokud si myslíte, že funkce není tak dobrá, jak by měla být, můžete poskytnout zpětnou vazbu pomocí vyhrazeného dotazníku.

Pokud si chcete sami vyzkoušet překlady komentářů na YouTube a jste již předplatitelem Premium, můžete se zaregistrovat zde. Za zmínku také stojí, že je k dispozici pouze do 9. září. Po tomto datu není jasné, zda se dočkáme jeho širšího rozšíření, ale pravděpodobně je na čase, aby tato možnost přišla na YouTube.

Leave a Comment