YouTube TV zaznamená pokles ceny, pokud kanály NBC odejdou

NBC dnes pohrozila stažením svých kanálů z YouTube TV, pokud nebude podepsána nová smlouva. Google dnes večer vydal svou odpověď a řekl, že YouTube TV zaznamená pokles ceny o 10 USD, pokud kanály NBCU zmizí.

Nabídka na řezání kabelů pod značkou YouTube říká, že hledá „stejné sazby, jaké dostávají služby podobné velikosti od NBCU“. Z prohlášení to vyplývá provozovatel vysílání chce účtovat YouTube TV více za přístup ve srovnání s předchozím ujednáním, které vyprší příští čtvrtek (30. září).

Google naznačuje, že zvýšení ceny by omezilo jeho schopnost nabízet YouTube TV za „konkurenční a spravedlivou cenu“. Ještě v srpnu jeden z vedoucích pracovníků YouTube řekl, že služba v „nejbližší době“ nezvýší cenu.

Pokud jsou nabídnuty „spravedlivé podmínky“, smlouva bude obnovena a pro koncové uživatele se nic nemění. Pokud však odejde více než 14 kanálů NBCU, měsíční cena předplatného YouTube TV se po dobu trvání tohoto sporu sníží z 64,99 USD měsíčně na 54,99 USD.

Pokud jste odběratelem YouTube TV, můžete ztratit NBC, Bravo, CNBC, E!, Golf Channel, MSNBC, Oxygen, SYFY, Telemundo, The Olympic Channel, Universal Kids, Universo a USA Network.

YouTube TV může také zrušit vaše regionální sítě NBC Sports včetně; NBC Sports Bay Area, NBC Sports Boston, NBC Sports California, NBC Sports Chicago, NBC Sports Philadelphia, SNY a NBC Sports Washington.

NBC

V dnešním večerním prohlášení Google zákazníky zejména nasměroval, aby:

„…zaregistrujte se k vlastní streamovací službě NBC přímo pro spotřebitele, Peacock, kterou nabízejí za 4,99 $ měsíčně, abyste mohli pokračovat ve sledování obsahu NBCU, jako je Sunday Night Football.“

Zatímco se tento spor dostal na veřejnost, Google říká, že „stále vede aktivní rozhovory s NBCU a doufáme, že se nám podaří překonat tuto slepou uličku a jejich obsah zůstane dostupný na YouTube TV.“

YouTube TV nabízí 3 miliony placených odběratelů (k říjnu 2020) a v současnosti má více než 85 kanálů.

YouTube TV

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment