Jedinou nejviditelnější změnou ve Windows 7 je nový hlavní panel „ve stylu doku“, který zobrazuje ikony místo tlačítek, přičemž všechna okna aplikací jsou sloučena do jediného tlačítka. Jsem si zcela jistý, že úplně první otázka, kterou mnoho lidí napadne, je „Jak to vypnu?“ a tento článek vám ukáže, jak na to.

Všimněte si, že neobhajuji návrat zpět, jsem fanouškem nového stylu a myslím si, že byste mu měli dát šanci… ale jde nám především o to, abychom vám dali možnosti, takže jdeme na to…

Pro ty, kteří ještě nečetli naše zpravodajství o Windows 7 Beta, nový hlavní panel vypadá takto:

Změna hlavního panelu Windows 7 na styl XP/Vista

Chcete-li se vrátit zpět ke staršímu stylu, první věc, kterou musíte udělat, je kliknout pravým tlačítkem myši na jakoukoli otevřenou oblast hlavního panelu a z nabídky vybrat Vlastnosti.

Nabídka Vlastnosti hlavního panelu Windows 7

Z rozevírací nabídky Tlačítka hlavního panelu budete chtít vybrat „Nikdy nekombinovat“, díky čemuž se každé okno zobrazí jako samostatné tlačítko na hlavním panelu, nebo můžete zvolit „Sloučit, když je hlavní panel plný“, což jak se říká.

Vlastnosti hlavního panelu systému Windows 7

reklama

Nyní byste měli vidět tlačítka s textovými popisky, na jaké jste pravděpodobně zvyklí… ale ve stylu Windows 7.

Přejetí myší na hlavní panel systému Windows 7

Pokud zaškrtnete políčko „Použít malé ikony“ na obrazovce vlastností, hlavní panel se ve skutečnosti zmenší a bude vypadat velmi podobně jako Vista.

Malý hlavní panel systému Windows 7

Jediným problémem je, že „připnuté“ ikony stále sedí na hlavním panelu, což není totéž, co Vista nebo XP, ale můžete je všechny snadno odstranit kliknutím pravým tlačítkem myši a výběrem „Uvolnit tento program z hlavního panelu“.

Windows 7 Un-Pin

A nyní hlavní panel vypadá a funguje velmi podobně jako Windows Vista:

Hlavní panel Windows 7 Odepnuto

Pokud byste chtěli být opravdu hloupí, můžete si vybrat téma „Windows Classic“ v části Plocha Přizpůsobit… ale to by bylo podle mě trochu příliš daleko.

Klasický motiv Windows 7 Hloupost

Důrazně vás žádám, abyste nový hlavní panel systému Windows 7 alespoň vyzkoušeli… chce to trochu zvyku, ale je to opravdu pěkný posun vpřed. Funguje pro vás nový hlavní panel ve stylu doku? Řekněte nám to v komentářích.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google