Zásady aktualizace systému Motorola pro Android jsou paradoxem

Aktualizace Androidu nejsou pro průměrného spotřebitele v nominální hodnotě vždy důležité, ale dlouhodobá podpora hraje obrovskou roli v tom, jak dlouho je zařízení relevantní. Po letech zanedbávání aktualizací Androidu společnost Motorola potvrzuje novou politiku aktualizací, která situaci jen zhoršuje.

Mluvit s Android Authority, spolu s uvedením nové řady Motorola Edge 20 společnost potvrdila novou politiku aktualizací, která se odlišuje od ostatních. Namísto nabídky paušálních zásad, které se mění v závislosti na modelu a následně na ceně zakoupeného zařízení, bude Motorola poskytovat aktualizace Androidu na základě 渕erit.滭/p>

Aktualizace: Krátce po zveřejnění našeho pokrytí této nové zásady společnost Motorola odvolala Android Authority. Společnost tvrdí, že zástupce, který poskytl prohlášení, mluvil nepřesně a že místo toho se řada Motorola Edge 20 dočká dvouletých dvouměsíčních bezpečnostních aktualizací a alespoň dvou velkých aktualizací Androidu.

Společnost Motorola také zaslala následující prohlášení , opakující závazek aktualizace.

Motorola edge 20 pro, edge 20 a edge 20 lite obdrží minimálně 2 hlavní upgrady operačního systému Android a 2 roky dvouměsíčních aktualizací zabezpečení. Tato zařízení jsou chráněna systémem ThinkShield pro mobily, který nabízí další bezpečnostní ochranu. Základní funkce lze také aktualizovat prostřednictvím obchodu PlayStore, což nám umožňuje poskytovat klíčové aktualizace častěji. Uživatelé mohou očekávat trvalou podporu softwarových funkcí, jako jsou nové funkce My UX, nové funkce fotoaparátu a nové možnosti Ready For, v závislosti na kompatibilitě hardwaru.

Naše původní pokrytí zůstává nedotčeno.

Motorola vysvětluje, že aktualizace Androidu budou dostupné pro modely telefonů v zásadě v závislosti na tom, jak dlouho je lidé používají po jedné velké aktualizaci, která je zaručena u všech modelů. Pokud Motorola zjistí, že určité zařízení běží na delším životním cyklu, společnost zjevně posoudí, zda jsou potřeba další upgrady operačního systému.

Každé zařízení má svou vlastní hodnotu, pokud jde o to, kde je třeba jej aktualizovat a kolik aktualizací získá. Zavazujeme se k jediné aktualizaci operačního systému a samozřejmě ji nadále kontrolujeme. Pokud zjistíme, že zařízení má na trhu delší životní cyklus, samozřejmě zkontrolujeme, zda nepotřebuje více upgradů operačního systému.

Toto není nejhorší teoreticky nápad, ale je velmi snadné do něj vrtat díry.

Tato politika například závisí na většině, takže lidé, kteří brzy přepnou/upgradují svá zařízení, mohou ostatním zkazit dlouhodobé používání telefonu. Navíc je to jen paradox. Motorola v podstatě říká, že bude aktualizovat telefony, čím déle si je lidé ponechají, ale lidé budou pravděpodobněji upgradovat svůj telefon, pokud budou mít pocit, že je opuštěný.

I když to dává smysl pro společnost Motorola, v konečném důsledku to znamená, že společnost dobrovolně vytváří zbytečný elektronický odpad a nutí zákazníky utrácet více peněz, než by jinak museli. Nelíbí se vám to? Po dlouhém přehazování a snaze zachránit milost se zdá, že odpověď Motoroly je zcela určitě 渢ough.滭/p>

Mezitím můžete dnes získat až čtyři roky podpory od telefonů Samsung a minimálně tři roky od Googlu a OnePlus.

Leave a Comment