Microsoft

Cloudová PC služba Microsoft Windows 365 se pohybuje v ceně od 20 USD za uživatele měsíčně za nejlevnější variantu až po 162 USD za nejdražší.

Jak drahé jsou plány Microsoftu?

Počáteční oznámení Windows 365 v nás zanechalo spoustu otázek. Nyní byla největší z těchto otázek zodpovězena, protože víme, kolik to bude stát. Ale je tu obrovský rozdíl mezi 20 a 162 dolary za uživatele měsíčně, takže za co přesně platíte?

Je to docela jednoduché: cena je určena počtem virtuálních jader, množstvím paměti RAM a množstvím úložiště, které každý člověk potřebuje pro svůj virtuální počítač s Windows.

Co je Windows 365 a je bezpečný?PŘÍBUZNÝCo je Windows 365 a je bezpečný?

Tato varianta za 20 $ měsíčně vám poskytne jediné virtuální jádro, 2 GB RAM a 64 GB úložiště. Tato cena je s Windows Hybrid Benefit. Bez toho cena vyskočí na 24 USD za uživatele měsíčně.

Na horním konci je možnost 162 USD s osmi virtuálními jádry, 32 GB RAM a 512 GB úložného prostoru. Tato cena klesne na 158 USD za uživatele měsíčně s výhodou Windows Hybrid Benefit.

reklama

Ceny jsou srovnatelné s plány Business a Enterprise. OnEnterprise však nemá žádné omezení počtu uživatelů.

Bez ohledu na to, který plán si vyberete, budete moci v cloudu spouštět nejrůznější aplikace pro Windows a po spuštění dokonce získáte Windows 11.

Je Windows 365 dobrá hodnota?

To není určeno pro průměrné uživatele počítačů, protože cena pro ně nedává smysl. Můžete si například koupit počítač od společnosti Dell s 32 GB RAM, 512 GB SSD a procesorem Intel Core i9-11900 11. generace za přibližně 1 800 USD. To je asi 11 měsíců nejvyššího plánu vlastnit počítač s podobnými specifikacemi a bez požadavku na cloud.

Počítač Dell XPS za 1800 USD
Dell

Ale není to tak jednoduché, jako pouhé porovnání specifikací, protože to je určeno pro podniky, které potřebují škálovatelnost a ne pouze jeden počítač. Ceny se zdají být o něco vyšší, než jsme očekávali, ale budeme muset počkat a uvidíme, zda z cloudového formátu bude pro podniky hodnotná nabídka.

Když uvážíte, že společnost by mohla uživateli umožnit přístup k úlohám náročným na procesor, jako je střih videa, aniž by si pořizoval nový počítač, služba začíná dávat o něco větší smysl.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu